knoflikNahoru peramost.cz
tlačítko návratu

Obraz (pro) AdreeYanu

klíč „Někdo se dívá.“

<( předchozí ) … ( další obraz )>

malba AdreeYana

najeď (PC) nebo klikni (mob/tab) pro zvětšení

noční foto

Intuitivní malba na míru

bez plastiky

fotoluminiscen­ční, lakovaná

akryl na plátně 50×50 cm

rok tvorby 2023


Esence malby

„Někdo se dívá.“


Vstupní výklad díla

Je jen jedno oko (pozorovatel).

Jeden zdroj.

Jedna bodka, která ukrývá vše.

Není čeho se bát.

Ten poklad jsi Ty!

Snaha o dokonalost není na místě, protože jsi dokonalá taková, jaká jsi. A není nikoho, kdo by ti mohl pomoct ...tím se dostáváme k prvnímu výkladovému obrázku.

rodina

Rodina je velké téma. Tolik vzorů a chytrých rad. Z toho by se jedné malé holčičce hlavička zamotala. Až se z toho nedokáže udržet sama v sobě. Osová nesouměrnost zářivé tečky vůči středu plátna, ale i vůči svému tvaru až tahá za oči.

minulost

Možná je to všechno kvůli vracení dluhů z hluboké minulosti.

oko

A možná milnou představou dvou oddělených pozorovatelů.
Boha (vlevo nahoře) a malé holčičky (vpravo dole).

Stav se na kafe.Je dobré mít na paměti, že obrazy z mých rukou jsou asociativní.
Proto je vstupní výklad (narozdíl od klíče/esence) pouze orientační a umožňuje první krok na cestě do „zapomenutých“ částí mysli majitele...

Protože je tvořený intuitivně (zjednodušeně řečeno bez znalosti sebe a budoucího majitele), ale cíleně, asociativní spouštěče jsou přesné v tvarech a barvách na míru uživateli.

Mysl adresáta většinou přistupuje k dílu jako k puzzle a snaží se identifikovat jednotlivé dílky. Tj. rozpoznat konkrétní objekty.

A protože identifikace může vzniknout pouze na základě vlastních zkušeností (zážitků a představ), pak automaticky vyplavuje osobnostní vzorce. Komunikuješ sám/sama se sebou.

Protože nejsi pod tlakem, emoční vzorce se ukazují včetně souvislostí kdy a jak vznikly. A to je klíčový okamžik, kdy je možné buď příčinu přijmout jako zkušenost, kterou už není třeba vláčet dále nebo si jasně vydefinovat, jaký vzorec chování v životě ukončit.

Časem se z interakce mezi tebou a tvým obrazem objeví pouto řekněme hlubinné psychologie. Možnosti, kam se ve své mysli dostat jsou nad teoretické chápání. Důležitá je však podstata před všemi výjevy, která se ukáže prostě někdy.

Na závěr nastane rozplynutí představy obrazu a dojde ke spontánnímu uvědomění, že já a obraz jedno jsme.

Mysl je tichá a zavládne pohoda, které se říká osvícení. To pochopitelně není trvalý stav, protože osvícená je mysl a přirozeností mysli je pohyb/žvatlání, takže dříve či později vtáhne naši pozornost zpět do jevového světa. Ale počínaje zkušeností tiché/osvícené mysli, obraz se stane asociativním připomínačem, který ti pomůže utišit mysl, jen co se před svým obrazem na chvilku zastavíš.

Vstup i ty do svého zrcadla