Ideální malba pro Marušku

article394.jpg  

najeď (PC) nebo klikni (mob/tab) pro zvětšení


 
 
 

Ideální Intuitivní Malba pro konkrétní osobu

v noci svítící (fotoluminiscen­ční), lakovaný

akryl na plátně 50×50 cm

rok tvorby 2016

 

Esence malby

„Čas a Ryzí Štěstí nejsou sourozenci. Čas se zrodil ve Štěstí.“


Výklad malby

Ačkoli je tato malba určena pro paní, které je přes 80 let, všimni si jednoduchého a čitelného dětského stylu, který pro sebe použila.
Malba je rozdělena do tří proudů. Proud vzteku, proud zoufalství ze ztráty spřízněné duše a proud iluze úniku z utrpení opakovaných zrodů a hledání štěstí.

Proud vzteku lemuje vrchní plamennou část obrazu, trhá na kusy zlatou postavu uprostřed. Ona se naštvaně brání, protože netuší, že vztek, který ji trhá, je její iluzí. Ona sama je představou, která má schopnost projektovat a oživovat další představy. Ona je ztělesněním svého vzteku, který ji ubližuje.

Představa proudu vzteku je důsledkem představy o existenci proudu zoufalství. V tomto modrozeleném, zdánlivě vodním proudu vládne představa, že má v těchto světech spřízněnou dvojici, se kterou se nemůže setkat, protože jsou od sebe odtahovaní rozličnými víry, které je vtahují kamsi. To samozřejmě bolí. Víry nejsou ničím jiným než dynamikou individuální mysli. Proč se vír jmenuje asi vír? A co má víra společného s vírem?

Prostřední proud je důsledkem mlýnských kamenů ohně a vody. Všichni hledáme štěstí, všichni se snažíme uniknout ze světa svých představ a netušíme, že tím generujeme další a další představy. Štěstí není vně ani uvnitř. Nepřerušované štěstí JE a to je jeho jediná vlastnost. Je tu celou dobu. Nepohnuté. Jak ho může dynamická mysl přes své výplody/představy vidět? Ale mysl umí vytvářet i příjemné projekce. I ty však nesou potenciál vzteku a ztráty, jak je vidět z prostředního pruhu. Ač příjemný, plný neklidu. Pandořina skříňka plná dynamitu, která čeká na otevření. Co bude dál?