Dárek pana Kožíška

article299.jpg

Dárek pana Kožíška


Článek z archivu českého Klubu Psychotroniky a UFO, badatelské organizace, zabývající se anomálními jevy.
FAKTA-X – AUTOMATICKÁ KRESBA


Slavného brněnského malíře a léčitele Karla Kožíška snad není třeba ani představovat. Několikrát jsme ho mohli vidět v televizi, naši čtenáři si o jeho výborných diagnostických výsledcích při automatické kresbě přečetli v rozhovoru s primářem Olivou z hustopečské nemocnice v září loňského roku. Chtěli jsme vám věnovat k vánocům zcela výjimečný dárek – požádali jsme pana Kožíška o některý z jeho léčivých obrázků ke zveřejnění ve 12. čísle Regeny. Pan Kožíšek naší prosbě vyhověl a kresbu plnou uzdravující energie skutečně poslal – koncem listopadu. Byl totiž v lázních a náš dopis na něj doma měsíc čekal. Vánoční číslo ale v té době už bylo po korekturách zpět v tiskárně… K obrázku pan Kožíšek připsal: Zasílám kresbu Zrození. Dá čtenářům víc než jakýkoliv obraz. Přiznám se, že jsem kresbu nosila pár dnů stále u sebe a několikrát denně se přesvědčovala, jestli stále tak hezky hřeje. Naši senzibilové nad ní obdivné vzdychali a zkoumali, jak vysoko nad obrázek léčivá energie zasahuje. Chvilka napětí přišla, když jsem ji s obavou nechala rozmnožit na nejlepším dostupném xerox-přístroji. Kopie hřály stejně jako originál. Dnes si tedy můžete i vy z kresby převzít léčivou energii. Pan Kožíšek nám vysvětlil, jak přitom postupovat. Když jsem mu kladla následující otázky, snažila se nezapomenout na nic, co by nám mohlo při jejím používání být nejasné.

Pane Kožíšek, co přesně mám udělat, když chci přijímat léčivou energii z kresby Zrození? Vstupte do vany a chladnější vodou si osprchujte nohy od kolen dolů, ne déle než tři minuty. Zbavíte se tím staré aury. Pak nohy nechejte uschnout, neotírejte je. Usedněte před kresbu, uvolněte se, na chvilku zatajte dech. Je třeba se zbavit myšlenek na všední starosti a soustředit se na kresbu. Umí-li se někdo pomodlit, je ve velké výhodě. Natáhněte dlaně proti obrazu, pocítíte v nich mírné brnění. Senzibilové okamžitě, ostatní lidé po různě dlouhé době. Je velmi jemné, pomalu postupuje vzhůru k ramenům, krku, hlavě. Jakmile pocítíte brnění v hlavě, snažte se ho v mysli převést do míst, která si chcete léčit.

Kresba je mostem k propojení i při zavřených očích. Lidé se sklonem k telepatii si časem určitě přijdou na své.

Jak dlouho mám energii z obrazu přijímat?

To je velmi individuální. Vysoce citliví lidé a hlavně duchovně vyspělí, pro které je základem „má dáti, dal", budou reagovat okamžitě a mohou energii přijímat neomezeně dlouho. Ostatním doporučuji skončit až v okamžiku, kdy jim teplo či brnění přejde do nohou, konkrétně do chodidel. Delší doba samozřejmě neuškodí, ale předpokládám, že jim to bude trvat hodně dlouho a nevydrží sedět ve stejné poloze.

Určujete nějakou hodinu, kdy je nejlépe energii přijímat?

Před kresbu můžete usednout kdykoliv cítíte potřebu na-čerpat novou duševní či tělesnou energii. Na hodině nezáleží.

Jak dlouho bude kresba energii vyzařovat?

Reprodukce ikon Andreje Rubleva z roku 1420 stále oplývají energií v takové síle, že se dají přirovnat snad jen k léčivému kořeni ženšenu. Doufám, že moje kresby vydrží stejně tak dlouho. S jakými potížemi mi kresba pomůže?

Zrelaxuje vás, srovná energetický potenciál těla. Vloží do vašeho astrálního těla to, čemu říkáme „Pokoj vám". Vyrovná jeho vyzařování a tím zklidní bolesti v těle fyzickém. Nervoví labilní lidé si mohou kresbu položit na hlavu. Po chvíli ucítí, jak jim energie proudí z hlavy do těla a počkají, až dosáhni do špiček chodidel. Duchovně nadaní rychle pochopí, že když spojí přijímání energie s meditací, dosáhnou absolutního vyrovnání těla a duše.

Jak si mám kresbu uložit, aby se z ní energie neztrácela?

Ideální je uložit ji do školního průhledného obalu. Zkuste na něj postavit džbánek či sklenici s vodou. Během tří minu je voda pravotočivě zmagnetizovaná, jak se lehce přesvědčíte buď kyvadélkem nebo proutkem. Z vody si můžete vařit čaj či ji jinak konzumovat.

Takže kresba nejen působí přímo léčivou energií, ale rovněž kladně zmagnetizuje vodu. Dovolte, abych ván za ni jménem našich čtenářů poděkovala. Poslední otázka: na co jste myslel, když jste obrázek pro nás kreslil?

Když moje ruka kreslí, hlava lelkuje.

Ptala se Ilona Manolevská

Upozornění pro čtenáře: V dubnové Regeně si přečtete článek pana Kožíška o léčení. V průvodním dopise k němu napsal: „Z mého článku jasně vyplývá, že mám v některých věcech naprosto jiné názory než většina psychotroniků. Já s vystačím s pevnou vírou v Boží trojici, rukama a kbelíkem vody. Též se nepovažuji ani tak za léčitele, ale hlavně za malíře. Léčím jen z vnitřního popudu a v omezené době. Výsledky své práce si nezaznamenávám, nesbírám žádná po tvrzení o tom, že jsem někoho uzdravil".

Zatím prozradím jen to, že jsem si jeho článek přečetla s velkým potěšením.
I.M.
Regena 12/1994