Karel Kožíšek

article295.jpg

Karel KOŽÍŠEK


Článek z archivu českého Klubu Psychotroniky a UFO, badatelské organizace, zabývající se anomálními jevy.
FAKTA-X – AUTOMATICKÁ KRESBA


Karel KOŽÍŠEK
nar. 3.1.1921
textilní průmyslová škola

Žák akademického malíře prof. Fr.Myslivce. Externí spolupracovník psychoenergetické laboratoře Praha. Účastník neprofesionálních výstav filen výtvarného kroužku KSB Brno Pod vedením Mistra získává základy realistické tvorby: Zátiší, Krajina, Figura. Časem se odpoutává od realistické tvorby a přechází k mimoprostorové kresbě a malbě vedené citovou složkou podvědomí.

Současně s kreslením a malováním se zajímá o psychotroniku a juvenologii a dochází k poznání, že kresba volné ruky (automatická) dává nekonečné možnosti, např. v určení chorob u lidí i zvířat, zpětné pohledy do dávné minulosti a vykreslení geologických anomálií. Studiem bylo konstatováno, že některé obrazy Mistrů minulosti např. A.Rubleva, Kandinského, Kupky, Klea aj. vyzařují energii pravotočivou), kterou lze zaznamenat buď proutkem, siderickým kyvadlem u zvlášť citlivých lidi – dlaní a dá se měřiti psychoenergetickým kruhem. Vyzařování konstatuje sensibil nejenom z originálů, ale ze všech reprodukcí tisku apod., což potvrzují částečně sovětští pracovníci v časopise Čtení čís.4/1985 v článku „Duchové se zjevují o půl noci“. Tyto úvahy o obrazech tak zvaných zázračných mě přivedly na myšlenku pokusu sestavit obraz, který by zastoupil léčitele – sensibila.

Obrazy a kresby, které jsem vytvořil a nechal působit na objekt, mě po honoria zkouškách naplňuje optimismem. Jistě se najdou oponenti, kteří moje tvrzení budou považovat za fantasmagorii a šarlatánství. Ponechám jim na vůli se utěšovat a nevěřit.

Pisatele, kteří tuto novou vědu berou vážně nemusím přesvědčovat – oni sílu registrují sami. Faktem zůstává, že síla vyzařováním z některých obrazů nemusí být žádná, anebo je minimální. Vyzařování obrazu např. A.Rubleva a jeho věci uváděné v tisku lze považovat za mimořádné. Jsem přesvědčen, že psychotronní kresba a malba zaujme v budoucnosti významné místo.

Autor

Karel Kožíšek