Strava jako úsporný prostředek domácnosti

article269.jpg

„Asi mi dáte za pravdu, že jedna z nejvyšších měsíčních výdajových položek domácnosti je za jídlo a pití. A přitom peníze nejsou jediným, co nám jídlo v roli Pána bere.“

Lukáš

 

Ke stravě se pojí obrovská časová, finanční a energetická náročnost na její výběr, nákup, přepravu, skladování, přípravu a odstraňování odpadu ve všech podobách, mezi které patří i pořizování léků na odstranění nemocí spojených s nevhodným stravováním.

Aktivity spojené s jídlem nám v běžném životě zabírají spoustu času, financí, nervů a v mnoha případech i zdravotních problémů.

A přitom k bezbolestné a funkční úpravě celého koloběhu potravin u jednotlivce nebo v rodině stačí velmi málo. Navíc taková systémová změna vám do života přinese týdenní úspory v řádech stovek korun na hlavu, a to už není zanedbatelná částka. Doprovodným jevem je postupné zažívání si a tím i pochopení, jak určitá strava na vaše tělo působí.

Abyste zjistili, jak se stravou „bojujete“, stačí se zastavit a ohlédnout se za posledním měsícem svého života. Měřítko je velmi jednoduché. Když se stravujete vhodnými a živým způsobem upravenými potravinami, máte během dne spoustu energie, nepotřebujete tolik spát, máte víceméně stabilní náladu a vysokou obranyschopnost organizmu. Tělo je v přiměřené rovnováze. A naopak…

Na provedení citelně úsporné změny nepotřebujete žádné speciální tabulky, kalkulace, nádobí budoucnosti a kdovíjaké vymoženosti. Taktéž nepotřebujete kupovat podřadné a nekvalitní potraviny. Stačí vám to, s čím jste pracovali doposud. Jediné, co potřebujete, je rozhodnutí ke změně, tzn. osobní zodpovědnost za vlastní život.

V případě našeho semináře jde o změnu fyzicky bezbolestnou. Jde spíše o změnu konceptu cyklu od výběru potravin až po odstraňování odpadu, jak bylo vypsáno výše. A samozřejmě tepelná příprava potravin. Doba šmakulád, zesilovačů chutí a vaření všech enzymů a minerálů v ingrediencích až do úplného rozvaření, je už dávno pryč. Pokračovat v zaběhlém systému je čiré bláznovství. Nejen z hlediska ekonomického, ale zejména z hlediska vlastního zdraví a pohody. I planeta Země podléhá evoluci a náš zažívací systém na tom není jinak. Zvyšuje se citlivost lidí a s ní přichází hromada alergií a zdánlivě nevysvětlitelných nemocí. Naše těla nám říkají už dost, ale my neposloucháme, pokračujeme v zaběhnutých programech, které jsme přejali od rodičů, prarodičů, z televize a jiných kanálů, a pak se hrozně divíme, jak je možné, že jsme nespokojení se svým tělem, unavení, duševně chudí a nemocní.

Rozbití nefunkčních programů a postupné zavedení jediného a všem přirozeného je klíčem ke spokojenému životu a mnohem hlubšímu poznání, proč se věci v nás a kolem nás dějí tak, jak se dějí. Rychlé přeskoky na vegetariánskou, veganskou, fruktariánskou a jinou stravu ještě nikomu neprospěly. Nebo prospěly, ale přechod byl citelný a vyžadoval silnou vůli a jakési sebeobětování. O účinku neuvážených diet ani nemluvím. Jojo efekt se stal celosvětovým pojmem. Zdravotní problémy provází i ty, kteří nepochopili základní pravidla makrobiotiky. V posledních pár letech se omílá i termín pránická výživa, navíc pod zavádějícím pojmem breathariánství. Lidé jsou nadšení, protože vidí v pránické výživě velký zisk, ale dokud nepřestanou s vnější výživou „obchodovat“ a zároveň si nepročistí tělo, nikam se nedostanou. Ve své zaslepenosti si neuvědomují, že jim při skoku ze skály bez padáku křídla nedorostou. Takový akrobatický kousek chce trpělivou a dokonale provedenou přípravu. Ne vidinu rychlého osobního zisku v jakékoli podobě.

Dostat se do rychlého zisku ve formě úspor však není nemožné.


 

Na našem semináři se dozvíte, jak časové, zdravotní a finanční zátěže spojené s jídlem postupně a jednoduše minimalizovat. Jinými slovy, jak ušetřit velké finanční částky v krátkém čase. Bez kliček, závazků, smluv a výmluv.

Tématem vás provede Ing. Lukáš Červenka, který se profesně zabývá mimo jiné i problematikou přežití a osobním testováním různých způsobů přípravy a přijímání potravy.

Dvouhodinové setkání je rozděleno do dvou částí. V první části provede lektor teoretický úvod a v druhé, praktické části, bude společně s vámi řešit konkrétní životní situace v rámci zavádění nových poznatků. Zdrojem informací lektora jsou jeho osobní zkušenosti v oblasti stravy a zdraví.

 

Datum konání a téma: na objednávku v pracovní dny 09:00 – 11:00 a 18:00 – 20:00, jiné časy dle domluvy.

Časový rozsah: 2 hodiny.
Kapacita: 20 účastníků.
Materiální zabezpečení: blok a tužka.
Místo konání: středisko Peramost v Plzni nebo dle domluvy.

Cena: 1 250 Kč/os.
Platba: na místě.

Rezervace a informace na info@peramost.cz nebo mobil 773 622 708.