Jak vyrobit pacienta

article184.jpg

Úvod přednášky MUDr. Jan Hnízdila na setkání Goschárníků 5.

Vezmete úplně zdravého člověka. Vůbec nic mu není. Cítí se dobře, je v pohodě.

Základ úspěchu je, MUSÍTE HO VYDĚSIT. Že ho něco ohrožuje. Něco strašně nebezpečného, o čem do té doby vůbec nevěděl. Ideálně se hodí cholesterol. Jsou 2 druhy. Jeden zlý a jeden hodný. Mně to evokuje výslech na STB. Zlý vyšetřovatel a hodný. Ten zlý vás vyděsí – cholesterol ohrožuje vaše zdraví. Dejte si na něj pozor, nechte si ho zkontrolovat! Pak přijde ten hodný a poví vám: „Nebojte se, uděláme vám kontrolu a máme pro vás prášky.“ A skutečně, jestliže zdravého člověka vyděsíte nějakou hrozbou, tak on se lekne, ztratí nad sebou kontrolu a můžete s ním snadno manipulovat. A celosvětově stovky milionů lidí, vyděšených, chodí a nechává si sledovat hladinu cholesterolu, kde zase tedy medicínsko-farmaceutický komplex stanovil, oni se dohodli, povolili, určitou hodnotu. Když ta hodnota byla 7 jednotek, tak ta osoba byla v rukou toho zlého, jenže pak ten odbyt léků začal klesat, no a tak se snížila i ta hladina, aby se vyexpedovaly sklady Statinu. A teď je ta limitní hodnota 5 jednotek. A lidé užívají léky na cholesterol z plného zdraví jenom proto, že jim byla zjištěna ta zvýšená hladina a velice rychle se jim začnou objevovat různé zdravotní potíže. Bolesti hlavy, únava, bolesti kloubů, kožní problémy, psychické problémy. V podstatě všechny nežádoucí účinky, které si přečtete na tom letáku, tak toho člověka velice rychle postihnou a on začne obcházet další doktory a dostává další léky a ty mu začnou působit další nežádoucí účinky. A z člověka, který byl úplně zdravý, byl vyroben pacient.

Základ úspěchu: VYDĚSIT – UKLIDNIT a NABÍDNOUT.

Už se nemusíš starat, my jsme to vymysleli za tebe, postarali jsme se o tebe. Od tebe očekáváme jen, odevzdej se nám. Odevzdej nám tvoji vůli, tvoji svobodu, tvoje zdraví, tvoje peníze. A lidé to skutečně dělají. A mě děsí, jak polykají politikům ty lži nebo těm farmaceutickým firmám ty nebezpečné léky.

A já v současné době trávím v ordinaci většinu času tím, že se těm pacientům snažím ty nemoce z hlavy vyjmout a ty prášky jim vysadit. A má to úžasné výsledky.

Dnes už víc lidí stůně na léky než na nemoci. Dnes už jsou kvalitní studie, které dokazují, že léky na cholesterol způsobují více nemocí než sám cholesterol.